5.0
1 66
8.2/ 10
Plane Film Bilgileri
Plane

Plane izle ⚡ 2023 yapım Aksiyon Gerilim türündeki filmi Full HD 1080p izle, Plane Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı kesintisiz HD film izle.

Filmde Pilot görevi yapan Ray Torrance tarafından kullanılan uçak seyir esnasında bir fırtınaya yakalanır ve oldukça büyük bir hasar alır. Fırtına esnasında uçağın içerisinde çok fazla sarsıntı ve hasar meydana gelir. Yolcular yaralanır ve ortamı bir korku esir alır. Bunun üzerine pilot Ray Torrance acil iniş yapmaya mecbur olur ve kullandığı uçağı başarılı bir biçimde bir kara parçasına indirmeyi başarır. İndikleri bölge tamamen yeşilliklerle kaplı şehir merkezlerine ve yaşam alanlarına uzak kapalı ve ulaşımı sınırlı olan bir bölgedir. Uçaktan sağ salim inen yolcular ne yapacaklarını düşünürken yanlarına yaklaşan birkaç aracı fark ederek oldukça büyük bir mutluluk duyarlar. Fakat araçlardan inen kişiler hiç de iyi niyetli gözükmemektedir. Tam kurtulduklarını düşündükleri sırada aslında olaylar zincirinin henüz yeni başlamış olduğunu anlarlar. Çünkü iniş yaptıkları yer iki grubun birbirleri ile çatıştıkları bölgedir.

Yolcuların çoğu tehlike saçan bu isyancı gruplar tarafından rehin alınır. Rehin alınan yolcular çeşitli işkenceler görür, hayatları oldukça büyük bir tehlike altındadır ve buradan kurtulmak için bir şeyler yapmak gerekir. Bu sırada tüm dünya yetkilileri ve medya da kaybolan uçağı arama çalışmaları yapmaktadır. Pilot Ray Torrance ise yetkililer kendilerini bulup yardım getirene kadar herkesi güvende tutmaya çalışmaktadır. Hem rehincilerle mücadeleye girişir hem de elinden gelen her türlü imkanı kullanarak ülkesinin yetkilileri ile iletişime geçerek yardım talebinde bulunmaya çalışır. Fakat attıkları her adıma dikkat etmeleri gerekmektedir. Her yerden çıkabilecek düşmanlarla çevrili bir bölgede hapis kalmışlardır ve hayatları ciddi şekilde tehlikededir.

Yaşanan rehin alma olayları üzerine pilot Torrance’ın etrafında güvenebileceği tek bir kişi vardır. O da FBI tarafından nakil edilmek için uçakta bulunan ve katil zanlısı olan Louis Gaspare’dir. Torrance yolcuları kurtarmak için elinden geleni yapmaktadır ve bu mücadelesinde Gaspare’ın yardımına ihtiyaç duymaktadır. Birlikte verdikleri aksiyon dolu mücadele esnasında ise Louis Gaspare’ın göründüğünden çok daha fazlası olduğunu öğrenecektir. Filmde Louis Gaspare rolünü ise Mike Colter canlandırmaktadır. Yolcular ve pilot ya birlikte mücadele ederek hayatta kalacaklardır ya da yalnız kalarak ölümü kabulleneceklerdir. Soluksuz bir kaçış hikayesi ile Plane filmi seyirciye gerilim dolu bir seyir keyfi olacağı kesin.

Yönetmenliği Jean François Richet tarafından üstlenilen Plane filminin çekimleri Puerto Rica’dan yapılmaktadır. Türkçe dublaj Full HD filmin bütçesinin ise yaklaşık olarak 50 milyon dolar olduğu açıklaması yapılmıştır. Herkesin Violence of Action ile tanıdığı JP Davis ise filmin senaryosunu kaleme alan kişi olarak karşımıza çıkmaktadır. Filmin yapımcı koltuğunda ise Lorenzo di Bonaventura ve Mark Vahradian oturmaktadır. Filmin başrolünde ise karşımıza dünyaca ünlü oyuncu Gerard Butler çıkmaktadır. İngiltere ve ABD ortak yapımı olarak karşımıza çıkmakta olan filmin ise vizyona girme tarihi 27 Ocak 2023.

Orijinal Adı Uçak Film Türü Aksiyon, Gerilim Film Kategori Yabancı FilmlerYeni Filmler Film Dili Türkçe Altyazı, Türkçe Dublaj Film Kalitesi 1080p Yönetmen Jean-François Richet Oyuncular Gerard Butler, Mike Colter, Yoson An, Daniella Pineda, Paul Ben-Victor, Remi Adeleke, Joey Slotnick, Evan Dane Taylor
  • İzlenme23596
  • IMDb5.0
  • Süre107 Dakika
  • Yıl2023
  • ÜlkeABD
Filme Yorum Yaz
Plane Yorumları
Teşekkürler
28.01.2023
Harika bir film teşekkürler
24.01.2023